Informacje

ŚMIECI W GÓRĘ. OD LUTEGO 25 ZŁ ZA OSOBĘ

Od lutego zapłacimy o 5 zł od osoby więcej za odbiór śmieci i 75 zł kary za osobę, jeśli nie będziemy segregować. Burmistrz Żuromina Aneta Goliat przedłożyła radnym projekt uchwały o podwyżce. Dotychczasowa stawka 20 zł nie pokryłaby ceny zaoferowanej w przetargu. Ale stanął do niego tylko jeden oferent- miejska spółka ŻZK.

Burmistrz Aneta Goliat stwierdziła podczas wspólnego posiedzenia komisji 27 grudnia, iż ostatnia obniżka dokonana przez radę w grudniu 2020 r. była zbyt pochopna, bo dziś dla mieszkańców byłaby to podwyżka rzędu 3-4 zł, a tak mieszkańcy odczują więcej.

Temat śmieci wraca co chwilę jak bumerang. Jeśli nie w sytuacji przetargu i opłaty pobieranej od mieszkańców, to osiągania przez gminę poziomu recyklingu albo nieprawidłowości i prób ich rozwiązania. No właśnie, prób….

AO

więcej w najbliższym wydaniu Kuriera.

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Dziś około godziny 11 znowu pracownicy kotłowni zapełnili żółty pojemnik przeznaczony dla mieszkańców bloku 43 dwoma workami styropianu i metalem.

      • Po co zdjęcja i nagrania . Nauczyliście się w knajpie Sowy. Smieci już zabrali …szybka interwencja ….wylądują w lesie.

  • Tylko jedna firma stanęła bo innej nie dopuścili bo szpilka gminna z czegoś trzeba te podwyżki dla urzędników wypłacić co dostali prawie drugie tyle podwyżki a zwykły pracownik parę groszy i gdzie ta sprawiedliwośc biedni płacą z niczego na podwyżki urzedasow składki na ubezpieczenie w górę a pomocy nie ma że szpitala a jak się tam idzie to nie przyjmą tylko test i kwarantanna i jeden z głowy

  • W śmieciach jest biznes w biznesie jeden w zzk drugi i samych pracownikach bo za wzięcie śmieci dodatkowych od ludzi biorą po parę złotych

  • Pani burmistrz rządzi gminą jak przekupa na straganie. Mieszkańcy, przygotujcie się na podwyżki ciepła , wody i ścieków. Za pół roku na podwyżki innych opłat. To nie ma związku w ogóle z rządami PIS. To jest nieudolność prezesa i burmistrz