Informacje

SMUTNY KONIEC SZKOŁY

W piątek 30 kwietnia uczniowie maturalnych klas w całej Polsce, a także żuromińskich szkół odebrali świadectwa ich ukończenia. W reżimie sanitarnym, bez akademii, pojedynczo. Ten rok z pewnością zapamiętają na długo.
fot. ZS Zielona

Nie było to miłe zakończenie nauki w żadnej szkole. Ostatni rok tylko chwilę uczniowie uczyli się normalnie w murach szkoły. Z powodu szerzenia się zakażeń koronawirusem szybko przeszli na naukę zdalną i zostali w domach. W poprzednim roku od marca również uczyli się za pomocą komputera, różnych komunikatorów i internetu. Wtedy matura była przesunięta w czasie, dziś odbywa się w normalnym terminie.

Pożegnanie tegorocznych maturzystów odbyło się, jak w zeszłym roku, za pomocą internetu. Zespół Szkół w Zielonej przygotował multimedialną prezentację, jaką umieszczono na stronie szkoły.

„Kochane absolwentki, kochani absolwenci. W tym szczególnym czasie nie możemy się pożegnać osobiście. Jesteśmy jednak z Wami, pamiętamy o was i życzymy Wam tego, co – jak się okazało jest najważniejsze: zdrowia, przyjaźni, wsparcia bliskich, szczęścia i miłości. Trzymamy za was kciuki na maturze! Dziękujemy za każdy dzień w naszej szkole! – uczniowie klas I TW i III TR z wychowawcami” – czytamy na slajdach. Prezentacja okraszona jest zdjęciami ze wspólnych wycieczek, szkolnych akcji (np. sprzątania świata) czy spotkań, kiedy jeszcze na twarzach można było zobaczyć uśmiechy, bo nie były przykryte maskami.

Młodsi uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie zwrócili się też za pomocą prezentacji do swoich kolegów i koleżanek maturzystów. – Bardzo żałujemy, że w tym szczególnym dla Was dniu, z racji nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy nie możemy w obecności całej społeczności szkolnej skierować do Was tych słów. Dziękujemy wam za wspólnie spędzone lata i zdobywanie doświadczenia. Za to, że dzieliliście się za nami swoimi pomysłami, spostrzeżeniami, angażowaliście się w przedsięwzięcia podejmowane nie tylko dla rozwoju naszej szkoły, ale także na rzecz innych osób. Razem tworzyliśmy wyjątkowe miejsce i atmosferę. Dziś, kiedy opuszczacie mury liceum zostawiacie tu cząstkę siebie – mówiły reprezentantki licealistów w prezentacji, jaką zawieszono na stronie internetowej szkoły. Uczniowie mieli też prośbę do odchodzących uczniów. – Zatrzymajcie w swoich wspomnieniach miłe chwile, sukcesy i nas, młodszych kolegów i młodsze koleżanki – prosili maturzystów. Życzyli wszystkiego dobrego w najbliższych dniach.

– Pamiętajcie, że do mety przybywa się po to, by dalej ruszyć. I to właśnie wy dziś wyruszacie w piękną podróż. Każdy z was ma postawiony cel, nie rezygnujcie z niego tylko dlatego, że osiągnięcie go będzie wymagało czasu. Czas i tak upłynie – mówiły uczennice, życząc zdania matury, a potem dokonania trafnych wyborów i spełnienia marzeń w dorosłym życiu.

Tradycyjnie oprócz świadectw uczniowie zostali nagrodzeni z inne osiągnięcia i reprezentowanie szkół. W żuromińskim liceum np. za szczególne osiągnięcia sportowe w latach 2018-2021 pamiątkowe statuetki otrzymali Julia Sobiech, Aleksandra Szeluga, Anna Kąpińska, Wiktoria Czyżyk, Jacek Michalski, Michał Kowalczyk, Mateusz Kalkowski, Sebastian Nadolski, Bernard Ossowski, Mateusz Piekarski i Hubert Rutkowski.

Również za pomocą prezentacji pożegnano uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie. Tu młodzi muzycy nagrali dla maturzystów piosenkę „Przytul mnie życie”. „Nowe drogi przed wami, nowy nieodkryty czas, weźcie w ręce tę przyszłość nieście ją w życie z rozwagą, mądrością i nadzieją, dumni ze swej przeszłości. Wykorzystajcie wiedzę, którą dostaliście w szkole, aby rozwinąć skrzydła sukcesu i otworzyć serce na szczęście. Zawsze będziemy o was pamiętać”- to przekaz od dyrekcji i uczniów ZST-Z skierowany do maturzystów.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.