Informacje

SOŁECKIE PROJEKTY ZE WSPARCIEM

Nabór do czwartej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw za nami. Na wsparcie finansowe samorządu Mazowsza może liczyć w tym roku 1276 projektów z 256 gmin. Dzięki temu już powstaną m.in. nowe place zabaw i miejsca rekreacji.

MIAS jest autorskim programem wsparcia samorządu województwa mazowieckiego i od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem podkreśla marszałek Adam Struzik. – Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że wszystkie inwestycje wytypowane zostały przez mieszkańców tych miejscowości, w których mają powstać. To dobry przykład współpracy między samorządami a mieszkańcami. Wsłuchiwanie się w ich głos i potrzeby jest kluczem do realizacji ważnych dla nas inwestycji.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach MIAS 2021 sołectwa mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na m.in. rewitalizację skwerów, instalacje paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. W rezultacie wsparcie o łącznej wartości ponad 12,5 mln zł otrzyma aż 1276 projektów zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. W naszej pracy stawiamy na rozwój każdej, nawet najmniejszej miejscowości, a MIAS idealnie się w to wpisuje. Wspieramy mieszkańców w realizacji ich pomysłów. Chcemy w ten sposób pomóc im stworzyć przyjazną przestrzeń, w której będą się nie tylko czuć komfortowo, ale też do której będą chętnie wracać – dodaje.

Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej niż 60 – gminy mogły złożyć nawet 18 wniosków. W ramach tegorocznej edycji MIAS 2021 wpłynęło w sumie 1312 wniosków, z których 1276 otrzyma wsparcie.

Oprac. KC

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.