Informacje

SPISZĄ, ILE JEST AZBESTU W GMINIE

Gmina Bieżuń przystąpiła do realizacji programu usuwania azbestu na lata 2020-2023. Pierwszym etapem jest inwentaryzacja wszystkich wyrobów zawierających azbest na terenie gminy.

Spisywanie, gdzie i w jakiej ilości znajdują się eternit i płyty azbestowe rozpocznie się już 27 lipca i potrwa do 12 sierpnia. Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń.

W związku z tym burmistrz prosi mieszkańców gminy o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom tej inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Z uwagi na pandemię osoby spisujące dane będą to robiły w maseczkach. Można będzie udzielić im informacji bez potrzeby wpuszczania na posesję, jeśli ktoś z mieszkańców sobie tego nie życzy.

Urząd podkreśla, że program usuwania wyrobów zawierających azbest dla gminy umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.