Informacje Wydarzenia

SPORTOWE ZMAGANIA W ZST-Z ŻUROMIN

Pogoda przeszkodziła w zrealizowaniu całego planu, ale nie do końca. Udało się przeprowadzić drugi dzień Lekkoatletycznej Spartakiady Sportowej w Zespole-Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie. Zmagania były widowiskowe.

Pierwszego dnia (16 września), kiedy to rywalizować mieli ze sobą uczniowie szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat żuromiński, pogoda niestety spłatała psikusa. Z uwagi na deszcz zaplanowanych zawodów z biegów dziewcząt i chłopców, skoku w dal i pchnięciu kulą również w obu kategoriach nie udało się przeprowadzić. Drugiego dnia (17 września) pogoda była nieco łaskawsza, więc po dwóch pierwszych lekcjach młodzież Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych ruszyła na stadion, by razem z wychowawcami dopingować swoich nauczycieli w meczu piłki nożnej przeciwko pracownikom starostwa.

Imprezę tego dnia otworzyli wspólnie dyrektor szkoły Wojciech Smoliński i wicestarosta Ireneusz Rejmus, życząc wszystkim wspaniałych wrażeń na nowym sportowym obiekcie, którego nie udało się jeszcze dobrze wykorzystać na takie międzyszkolne imprezy, bo po oddaniu do użytku zeszłoroczna pandemia pokrzyżowała wszelkie plany i ukróciła zamierzenia co do organizacji sportowych spotkań. W szkole udało się przeprowadzić tylko lekkoatletyczne zawody międzyklasowe.

Dyrektor szkoły Wojciech Smoliński podkreślił, że to pierwsza taka spartakiada organizowana przez ZST-Z, ale wyraził nadzieję, że nie ostatnia. Zapewnił, że kolejne już są planowane.

Dalszą część zawodów prowadziła Grażyna Piłat, nauczycielka w-f w technikum. Najpierw odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną. Pełen emocji i zaciętej walki o każdy gol, z których trzy w drużynie gospodarzy z ZST-Z należały do Piotra Oleksiaka, gromko oklaskiwanego przez uczniów zgromadzonych na trybunach. Czwartego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Zgorzelski. W zespole tym zagrali też: Wojciech Góralski, Sławomir Kołaciński, Cezary Sznyter, Andrzej Staroń, Marcin Krasiński, Damian Zborowski, Sławomir Wasiak, Janusz Czyżyk. Z kolei w drużynie starostwa wystąpili: Piotr Węgrzyn, Jarosław Gałka, Przemysław Składanowski, Damian Zmarzły, Daniel Bagiński, Czarek Ossowski, Dominik Stopczyński, Hubert Wieczorek, Michał Zarzycki, Marcin Izwantowski, Seweryn Gajewski. Emocje podczas meczu były ogromne. Zmagania zakończyły się remisem 4:4.

Po krótkim odpoczynku drużyny technikum i starostwa spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie rozegrano mecz piłki siatkowej. Ten był równie zacięty, co poprzedni. Gospodarzy reprezentowali: Piotr Oleksiak, Cezary Sznyter, Sławomir Kołaciński, Damian Zborowski, Marek Wasiak, Wojciech Góralski. W drużynie starostwa zaś zagrali: Czarek Ossowski, Jarosław Gałka, Przemysław Składanowski, Michał Zarzycki, Daniel Bagiński i Dominik Stopczyński. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem ZST-Z nad starostwem (3:0).

– Celem spartakiady jest promocja zdrowia, ale również integracja środowisk szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu i organu założycielskiego, promocja naszych obiektów, z których można korzystać popołudniami, jeśli ktoś chce uprawiać sport – mówi trener drużyny ZST-Z Grażyna Piłat. Jak dodaje, przede wszystkim chodzi też o promowanie wśród młodzieży lekkiej atletyki, której nikt w powiecie nie prowadzi. W ZST-Z taka sekcja została zawiązana, odpowiada za nią Cezary Sznyter.

Patronat nad imprezą sprawował Starosta Jerzy Rzymowski.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.