Informacje

SPOTKANIE ON-LINE DLA DZIECI

Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas z gminy Lubowidz wzięły udział w akcji zorganizowanej z okazji Tygodnia Bibliotek. Obejrzały spektakl on-line. Zabawa była doskonała i pełna humoru. Dzieci były bardzo szczęśliwe.
Fot. ZS Zieluń, ZS Syberia

W dniach 8-15 maja trwał XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Do tej akcji dołączyła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lubowidzu. Jak poinformowała nas pracownica biblioteki Joanna Wółkiewicz, z tej okazji przez cały tydzień na portalu społecznościowym biblioteki i na stronie internetowej umieszczano różnego rodzaje zagadki, rebusy i krzyżówki. Bibliotekarki czytały fragmenty książek wybranych autorów. Powstały też ciekawe prezentacje, aby w ten sposób zachęcić do czytania, bo jak wiadomo maj to miesiąc bibliotek.

11 maja w ramach akcji dzieci z przedszkola w Lubowidzu, Syberii i Zielunia miały okazję obejrzeć przedstawienie „Przygody świnek” w wykonaniu aktorów teatru Krak -Art online. W Zespole Szkół w Zieluniu publicznością były grupy przedszkolne 3, 4, 5 i 6-latków z Zielunia wraz z paniami przedszkolankami.

Przedstawiona dzieciom na monitorze historia była to pełna przygód opowieść o 3 małych świnkach, podczas której mogły one przeżywać razem z nimi przygody. Świnki zapragnęły zbudować domki, niestety na ich drodze pojawił się zły wilk, którego pragnieniem było schrupać wszystkie świnki. Morał spektaklu był taki, że ciężka praca zawsze się opłaca. Przykładem tego była jedna świnka, która była pracowita i wybudowała solidny domek, dzięki któremu wygrała ze złym wilkiem i zapewniła schronienie dla pozostałych świnek. Tego właśnie dowiedziały się dzieci. Uśmiech na ich twarzach i udana zabawa były dowodem na to, że spektakl był ciekawy i zabawny. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy świnek i angażowały się do współpracy klaszcząc i tańcząc.

Ten sam spektakl obejrzały również przedszkolaki z Syberii, a także uczniowie klasy II tamtejszej podstawówki. Tu również dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły dalsze losy świnek i z wielkim zaangażowaniem wypełniały ich prośby- klaszcząc i głośno śpiewając. Zabawa była doskonała, pełna humoru opowieść z elementami muzyki aktywizowała dzieci.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.