Informacje

SPRAWOZDANIE ŻCK ZA 2019 ROK PRZYJĘTE

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Żurominie radni przyjęli sprawozdania jednostek organizacyjnych za 2019r.

Zdaniem Janusza Kuklewicza, dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury, który sprawozdanie z działalności prowadzonej przez niego jednostki przedstawiał na przedsesyjnym posiedzeniu wszystkich komisji, był to dobry rok jeśli chodzi o ilość wydarzeń, jakie miały miejsce w placówce.

– Łączna suma, którą żeśmy „obrócili”, to ponad 943 tys. zł – podał radnym dyrektor. Jak zaznaczył, dzięki temu można było zrobić wiele działań, które miesiąc po miesiącu wyliczał i omawiał (m.in. choinki w Kliczewie i Rozwozinie, finał WOŚP, spotkania klubu niedowidzących, klub wolontariatu, koncert walentynkowy, koncert z okazji Dnia Kobiet, przegląd „Wiosenka”, wystawy fotograficzne, jarmark wielkanocny, turniej brydża sportowego, festiwal piosenki „Żurominki”, imprezy z okazji Dnia Dziecka, Dni Żuromina itp.).

– Przeprowadziliśmy wakacje dla dzieci z miasta i gminy Żuromin, dostaliśmy na to dotację z Polskiego Banku Spółdzielczego z Ciechanowa (…) dzieci odwiedziły Augustów, popłynęły statkiem – podał Kuklewicz.

Jak wyliczył, dotacja ze strony gminy wyniosła 650 tys. zł., ze sprzedaży usług uzyskano 281 738 zł, przychody operacyjne to blisko 40 tys. zł. – Samo kino zarobiło 184 125 zł, pozostała działalność to 97 612 zł – podkreślił dyrektor ŻCK.

Przedstawiając sprawozdanie za ubiegły rok Kuklewicz nawiązał do obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i zaplanowanych wcześniej działań na ten rok. W związku z pandemią koronawirusa i towarzyszącymi jej obostrzeniami organizowanie różnych imprez dla mieszkańców stało się trudne, więc z pewnych rzeczy trzeba będzie zrezygnować. – Dużo mniej się będzie działo, nasza działalność przeniosła się do sieci, do czego nie mamy dużego przygotowania, dlatego że nie możemy organizować działalności on-line. Nie dostaliśmy pieniędzy z Narodowego Centrum Kultury na organizację takiego studia, w którym moglibyśmy prowadzić zajęcia – skomentował. O tym, co się dzieje w placówce i jakie działania są podejmowane można dowiedzieć się z profilu placówki i strony internetowej. Podczas sesji 29 czerwca radni przedstawione im sprawozdanie przyjęli.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.