SPROWADZILI BENIAMINKA NA ZIEMIĘ

Wkra Bieżuń wygrała w pierwszej kolejce Ligi Okręgowej z Wymakraczem Długosiodło. Beniaminek rozgrywek boleśnie przekonał się o różnicy między Klasą A, a LO. Hat-trickiem popisał się Maciej Watkowski.
Wkra zdobyła trzy punkty w Długosiodle Fot. Facebook MKS Wkra Bieżuń

Daleki wyjazd na teren beniaminka rozgrywek Ligi Okręgowej, który awansował po spotkaniu barażowym – to pierwsze spotkanie w nowym sezonie dla Wkry Bieżuń. Bieżunianie byli faworytem tego pojedynku i nie zawiedli. Pokazali się z dobrej strony i szybko sprowadzili na ziemię gospodarzy z Długosiodła. Na prowadzenie zespół Roberta Piotrowskiego wyprowadził Maciej Watkowski. W 19 minucie pokonując golkipera rywali. Ten sam zawodnik zdobył także drugą bramkę dla Wkry. Wtedy jednak ponownie dał prowadzenie, bo Wymakracz zdołał zdobyć wyrównanie w 30 minucie meczu za sprawą Emila Mostowskiego.

W drugiej połowie Wkra również była bardziej aktywna i zdecydowanie skuteczniejsza od przeciwnika. Na 3:1 ekipę z Bieżunia wprowadził Miłosz Leśniewski. I gdy wydawało się, że gol Leśniewskiego uspokoi sytuację na boisku, a Wkra będzie mogła kontrolować boiskowe wydarzenia goście otrzymali cios. Artur Krajewski otrzymał czerwoną kartkę za faul na rywalu i gospodarze grali w przewadze. Na szczęście przewagi jednego zawodnika nie potrafili wykorzystać, a Wkra znakomicie neutralizowała ich ataki. Co więcej w 83 minucie siły na boisku się wyrównały. Tym razem czerwień zobaczył golkiper Wymakracza Michał Cichowski, a chwilę później ha-tricka skompletował Maciej Watkowski. Wtedy jasne już było, kto ten mecz wygra. Gospodarze nie poddali się do końca i w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć jeszcze jednego gola.

Wymakracz Długosiodło – Wkra Bieżuń 2:4 (1:2)

Bramki: Mostowski 30 min., Jachnacy 90+1 min. – Watkowski 19, 39, 85 min., Leśniewski 66 min.

Czerwone kartki: Cichowski 83 min. (Wymakracz), Krajewski 71min.(Wkra)

Skład: Szreiber – Baca, Leśniewski, Krajewski, Juszczyk, Gołębiewski, Wiśniewski, Kalinowski, Malinowski, Dzięgielewski, Watkowski

Iskra Krasne – KS Wąsewo 3:0

Kurpik Kadzidło – Sona Nowe Miasto 3:2

Rzekunianka Rzekuń – PAF Płońsk 2:4

Kryształ Glinojeck – Błękitni Raciąż 5:1

Konopianka Konopki – GKS Strzegowo 1:0

Korona Szydłowo – Nadnarwianka Pułtusk 2:2