Na sygnale

SPRZEDAWAŁ BILETY NA FAŁSZYWE KONCERTY

Kryminalni z żuromińskiej komendy wpadli na trop złodzieja, który okradł kilka osób w całej Polsce. Mieszkaniec powiatu żuromińskiego przyznał się do winy.
Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny
Autor zdjęcia: archiwum

Jak podaje policja, z początkiem roku na jednym z portali społecznościowych pojawiło się fałszywe konto użytkownika, który oferował bilety na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Klienci mężczyzny byli informowani, że sprzedający preferuje płatność blik. Po podaniu kodu nabywcy oczekiwali przesyłki z biletami, która jednak nigdy nie nadeszła.
– Poszkodowani zgłaszali oszustwo policji, a trop za każdym razem prowadził do Żuromina, gdzie z bankomatu były wypłacane środki z użyciem kodu blik – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.
Policjanci Wydziału Kryminalnego z żuromińskiej komendy szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyłudził od poszkodowanych prawie 1,5 tys. złotych. Wobec oszusta zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
– Apelujemy o ostrożność przy zakupach online. Także w internecie czyha wiele zagrożeń związanych z nieuczciwymi praktykami handlowymi. Robiąc zakupy korzystajmy ze zweryfikowanych, bezpiecznych stron oraz form płatności – podkreśla rzecznik.
AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.