Sport

SREBRNE SIATKARKI Z LUBOWIDZA

Połączone siły Victorii Lubowidz i MOS Wola Warszawa srebrnymi medalistkami Ogólnopolskiego Noworocznego Turnieju Piłki Siarkowej Młodziczek w Łasku. Najlepsze okazały się dziewczęta z Jokera Świecie. Walka była bardzo wyrównana.
Ekipa MOS Victoria z Łasku wróciła ze srebrem
fot. MOS Wola Warszawa

W miniony weekend w Łasku odbył się Ogólnopolski Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek. W mieście w województwie łódzkim zjawiło się dwanaście zespołów z całej Polski. Organizatorzy podzielili zespoły na dwie grupy po sześć zespołów.

Dla zespołu MOS WOLA Victoria Lubowidz był elementem przygotowawczym w trakcie trwającego obozu dochodzeniowego.

Spotkania grupowe były dla naszej drużyny dość łatwe. Wszystkie pięć pojedynków dziewczęta wygrały bez straty seta.

W fazie półfinałowej dziewczęta tercetu trenerskiego Krukowski, Kubkowski, Bartosiewicz trafiły na gospodynie – Łaskovię Łask. Pomimo trudnych warunków, jakie postawił przeciwnik nasze dziewczęta wyszły ze spotkania zwycięsko. Co więcej, także w półfinale nie straciły seta.

W finale czekał już Joker Świecie. Wyrównana gra w pierwszej partii sprawiła, że było bardzo ciekawie. Ostatecznie, po błędach dziewcząt MOS Victorii po grze na przewadze to Joker wygrał 26:24. W drugiej partii również rywalki były lepsze. Pomyłki przy rozegraniu, a także przyjęciu skutkowały rosnącą przewagę punktową Jokera. To było już nie do odrobienia.

Co cieszy, zawodniczki MOS Wola Victoria Lubowidz zostały wyróżnione na tle wszystkich drużyn. Najlepszą blokującą została Zofia Jackiewicz, a najlepszą broniącą Jagoda Salbert. Najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Joannę Bartosiewicz.

Olgierd Markowski

Skład: Daca, Jackiewicz, Buczyńska, Ornoch, Wydmańska, Czajkowska, Bartosiewicz, Gajewska, Zielińska, Jaroń, Kiszelewska, Wyszkowska, Bartosiewicz, Salbert J.

Trenerzy: Krukowski, Kubkowski, Bartosiewicz

Kolejność końcowa

1. Joker Świecie

2. MOS Wola Warszawa Victoria Lubowidz

3. Łaskovia Łask

4. UMKS Tuszyn

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.