Sport

SREBRNY MEDAL SIŁACZA

Mariusz Grotkowski zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w trójboju siłowym. W czeskim Pilznie na pomoście ustąpił jedynie Francuzowi Hassanowi El Belghitiemu.
Mariusz Grotkowski wrócił do Polski ze srebrnym medalem fot. FB

Wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, medalista Mistrzostw Europy spisał się na medal. Mariusz Grotkowski w Pilznie, w Czechach zaprezentował bardzo wysoką formę. Podczas mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym zawodnik reprezentujący Wiking Starachowice pokazał, że jest znakomicie przygotowany, a walka o złoto toczyła się do ostatniej konkurencji i ostatniego podejścia.

Siłacz z Chamska rozpoczął z wysokiego c. W przysiadzie ze sztangą Mariusz Grotkowski zaliczył 290 kilogramów. Tyle samo w swojej najlepszej próbie zanotował najgroźniejszy rywal Hassan El Belghiti. W wyciskaniu sztangi leżąc nasz zawodnik był zdecydowanie lepszy. To jedna z ulubionych konkurencji Grotkowskiego. Ostatecznie zaliczył on 210 kilogramów. Ten wynik pozwolił na wyprzedzenie o niespełna 40 kilogramów rywala z Francji. Martwy ciąg to jednak koronna konkurencja El Belghitiego. Wprawdzie drugie podejście do sztangi z 307,5 kg było nieudane, ale trzecie na 310 kg zostało już zaliczone. Grotkowski odpowiedział wynikiem 270 kilogramów w trzeciej próbie. Na niewiele to się jednak zdało. Francuz był lepszy o 2,5 kilograma i to on założył na szyję złoty medal. Grotkowski musiał zadowolić się srebrem.

OM


Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.