Informacje Samorząd

STAROSTWO I LUBOWIDZ POZYSKAŁY DOFINANSOWANIA NA INWESTYCJE SPORTOWE

17 inwestycji z subregionu ciechanowskiego otrzymało dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej.
fot.UMWM

Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano ponad 2,7 mln zł. Marszałek Adam Struzik podpisał umowy z beneficjentami. W spotkaniu wziął udział także radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Zainteresowanie programem było ogromne podkreśla marszałek Adam Struzik. – Ta edycja jest wyjątkowa. Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego po analizie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel z pierwotnie zakładanych 10 mln zł do prawie 31 mln zł. W ten sposób daliśmy szansę wszystkim samorządom, które przygotowały dobre wnioski i przedstawiły najciekawsze inicjatywy.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 21 projektów z subregionu ciechanowskiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 2,7 mln zł.

– Ten program powstał z myślą o tym, by zapewnić wszystkim mieszkańcom równy dostęp do infrastruktury sportowej. Bez względu na to czy mieszkają na wsi, czy w dużym mieście. Każdy potrzebuje miejsca, w którym może w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną – dodaje radny województwa Konrad Wojnarowski.

Maksymalne dofinansowanie do projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Zdaniem Łukasza Kapczyńskiego, burmistrza miasta i gminy Glinojeck program rozwoju infrastruktury sportowej samorządu województwa to dobry sposób, aby wspierać aktywne sposoby rekreacji. – Skatepark, który pojawi się w Glinojecku to oferta skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Po pandemii i długotrwałym okresie przesiadywania przy komputerze, będzie to miejsce, które zachęci dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Planujemy wybudowanie go w parku miejskim w obrębie placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Oprac. KC

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

BENEFICJENCI Z POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

Powiat Żuromiński: modernizacja sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym- dofinansowanie: 133 129 zł.

Miasto i Gmina Lubowidz: SportLand- dofinansowanie: 150 000 zł

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.