Sport

 STARTUJE IV LIGA. REWANŻE ZADECYDUJĄ

W ten weekend rozpoczyna się runda wiosenna sezonu 2021/2022 w rozgrywkach IV ligi. Już w sobotę swój mecz rozegrała Wkra Żuromin.

Wkra Żuromin przed rundą rewanżową została w bardzo podobnym składzie osobowym. Z drużyną pożegnali się trener Jan Cios oraz zawodnicy Eryk Kopczyński oraz Ylias Cheffou. Belg, który w Żurominie spędził pół roku sezon dokończy na poziomie III ligi. Został zawodnikiem GKS-u Przodkowo.

Cel? Utrzymanie

Celem żuromińskiej Wkry na rundę wiosenną powinno być utrzymanie w rozgrywkach IV ligi. W sezonie 2022/2023 ten poziom rozgrywkowy obejmować będzie całe Mazowsze. Po reorganizacji rozgrywek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej chce mieć jedną, silną grupę IV ligi. Aby grać w przyszłym sezonie na tym szczeblu należy zająć co najmniej miejsce ósme na koniec sezonu. Pozostali będą rywalizować w V lidze. Żurominianie rozpoczną od spotkania z Mławianką Mława na własnym boisku.

Sprawa awansu otwarta

To ostatni sezon, kiedy o awansie do III ligi decydować będzie baraż. Zagra w nim zwycięzca grupy I (północnej) z najlepszym zespołem z grupy II (południowej). Chętnych na awans jest kilka zespołów – liderem aktualnie jest Wisła II Płock, za jej plecami są Mławianka Mława, Ząbkovia Ząbki. To te trzy zespoły są głównymi faworytami na północy. Na południu stawce przewodzi MKS Piaseczno przed Oskarem Przysucha i Victorią Sulejówek.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.