https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
Sport

STOCZNIOWIEC WYCOFANY

Przed rozpoczęciem rozgrywek Decathlon V ligi z gry wycofały się dwa zespoły. W grupie I, w której rywalizuje Wkra Żuromin do rywalizacji nie przystąpił Stoczniowiec Płock, w grupie II - Zamłynie Radom.

W V lidze tuż przed sezonem doszło do wycofania z rozgrywek w grupie I nie zagra Stoczniowiec Płock, a w II Zamłynie Radom.

Nieobecność w rozgrywkach ligowych pierwszego z tych dwóch klubów może być zaskoczeniem dla wielu fanów piłki nożnej. Ubiegłoroczny sezon był bardzo dobry w wykonaniu Stoczniowca, a o jego spadku zadecydowała reorganizacja rozgrywek. Niestety z powodów finansowo-organizacyjnych i kadrowych klub zrezygnował ze startu w lidze.

– Sezon 2021/2022 przeszedł do historii. Możemy powiedzieć, że był to jeden z najlepszych okresów funkcjonowania klubu pod względem sportowym. Zespół seniorów reprezentował nas na poziomie IV ligi Mazowieckiej. W zakończonym sezonie jako beniaminek zajęliśmy dobre jedenaste miejsce wśród osiemnastu zespołów z Mazowsza, niestety reorganizacja rozgrywek

IV ligi MZPN spowodowała spadek naszej drużyny. Dziś, dwa miesiące później, znaleźliśmy się w miejscu, w którym nikt nie planował i z pewnością nie chciał być po tak dobrym sezonie. Niestety odejścia trenera, zawodników oraz ograniczone fundusze z Miasta Płock na rok 2022

nie pozwalają nam na start w rozgrywkach – napisał w mediach społecznościowych klub z Radziwia.

Wycofanie Stoczniowca Płock nie spowodowało znaczącej zmiany w rozgrywkach. Termin, w którym zespoły miały zaplanowane spotkanie ligowe ze Stoczniowcem będzie terminem wolnym. Stoczniowiec jest zatem pierwszym spadkowiczem z V ligi. Nie spadnie jednak do Ligi Okręgowej. W nowym sezonie 2023/2024 ma przystąpić do gry w Klasie A.  Podobne powody wycofania podaje klub z Radomia. Zamłynie podobnie jak Stoczniowiec w nowym sezonie będzie mogło grać w Klasie A.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.