Na sygnale

STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

Żuromińska policja zatrzymała prawo jazdy kolejnym kierowcom. Przekraczali dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę 14 marca w miejscowości Brudnice policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volvo. 36-letni mieszkaniec Warszawy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. Kontrola drogowa dla mieszkańca stolicy zakończyła się mandatem, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

Dzień później, 15 marca, policja zatrzymała w miejscowości Wiadrowo na ulicy Wincentego Witosa 19-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego, który pędził z prędkością 120 km/h tj. o 70 km/h więcej niż zezwalają przepisy. Młody kierowca oprócz mandatu i 10 pkt. karnych stracił na okres trzech miesięcy niedawno zdobyte prawo jazdy.

Tego samego dnia w Bieżuniu na ulicy Sierpeckiej został zatrzymany kierujący citroenem 30-letni mieszkaniec powiatu Stalowa Wola. Prędkość, jaką wskazał laserowy miernik prędkości to 104km/h. Za przekroczenie prędkości o 54 km/h mężczyzna ukarany został mandatem, przypisane zostały punkty karne i zatrzymane prawo jazdy.

– Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych, których finał bardzo często jest tragiczny. Na drogach powiatu żuromińskiego wciąż nie brakuje kierujących, dla których nadmierna prędkość nie stanowi żadnych barier. To powoduje, że kontrole prędkości pojazdów są jednym ze stałych zadań policjantów żuromińskiej drogówki. W stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.– mówi rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Obligatoryjnie również zatrzymywane jest prawo jazdy.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.