Informacje

STRAŻ CAŁY CZAS WOZI NA SZCZEPIENIA

Zgodnie z wytycznymi ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy powiatu żuromińskiego kontynuują działania związane z pomocą w dotarciu do punktów szczepień.

Druhowie jednostek OSP z powiatu pomagają osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. W ciągu ostatniego miesiąca, tj. od 15 marca, zadania te realizowali strażacy z OSP w Lutocinie, Chromakowie, Zieluniu, Lubowidzu, Bieżuniu, Kuczborku, Łaszewie, Płocicznie, Rzężawach i Będzyminie. Do punktów szczepień zostało przetransportowanych łącznie 37 osób.

Przypominamy, że transport przeznaczony jest dla osób: posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, mających trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.
Jak pisaliśmy, akcja prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

AO

Zdjęcia: OSP Płociczno, OSP Rzężawy

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.