Informacje

STRAŻACY DOWIOZĄ NA SZCZEPIENIE

Strażacy, zarówno zawodowi, jak i ochotnicy mają wesprzeć realizację Narodowego Program Szczepień przeciwko Covid-19. W komendzie PSP odbyło się specjalne spotkanie w tej sprawie. Pierwsza seniorka skorzystała już z pomocy.
Pierwszy transport osoby na szczepienie odbył sie dzięki OSP Bieżuń
fot. OSP Bieżuń

14 stycznia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyło się spotkanie z przedstawicielami starostwa powiatowego, gmin oraz związku OSP RP i ochotniczych straży pożarnych w celu koordynacji wsparcia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 na terenie  poszczególnych gmin powiatu żuromińskiego.
Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące wsparcia jednostek samorządu terytorialnego przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicze Straże Pożarne.

Od 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się mogły osoby powyżej 70. roku życia, a od 25 stycznia miały ruszyć szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Z zarejestrowaniem tym jednak bywa różnie, nie każdy senior potrafi obsłużyć internet, a i rejestracja telefoniczna nie jest łatwa.
Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. I takie pierwsze osoby już się zgłosiły. Pojedynczo w gm. Bieżuń, Lutocin czy Siemiątkowo. Jak poinformował podczas ostatniej sesji Rady Powiatu (28 stycznia) starosta Jerzy Rzymowski, wystąpiły jednak pewne problemy przy pierwszej organizacji transportu, bo jednym z warunków jest zmierzenie transportowanej osobie temperatury, a straże nie mają na swoim wyposażeniu termometrów. – Jak się okazuje, to jeden z warunków, żeby takiego pacjenta przewozić. Mam jednak informacje, że w niedługim czasie te braki będą uzupełnione i wszystkie jednostki wyznaczone w poszczególnych gminach będą mogły to zadanie realizować – mówił Rzymowski.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.