Informacje

STRAŻACY DOWOŻĄ SENIORÓW NA SZCZEPIENIA

Kolejni mieszkańcy powiatu żuromińskiego są transportowani do punktów szczepień. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żurominie zachęca do szczepień.

Zgodnie z wytycznymi ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy powiatu żuromińskiego kontynuują działania związane z pomocą w dotarciu do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. W dniach 17 – 18 lutego zadania te realizowali strażacy z OSP Siemiątkowo, OSP Zieluń, OSP Lutocin, OSP Bieżuń i OSP Lubowidz. W sumie dzięki ich działaniom do punktów szczepień zostało przetransportowanych łącznie 7 mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Z kolei od 23 do 25 lutego zadania te realizowali strażacy z OSP Mleczówka, OSP Łaszewo, OSP Gradzanowo, OSP Lutocin, OSP Przeradz Mały i OSP Lubowidz. W tym okresie do punktów szczepień zostało przetransportowanych łącznie 11 mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Przypominamy, że transport przeznaczony jest dla osób: posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,  mających trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
Akcja prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Do szczepień zachęca również PSSE w Żurominie. – Szczepionka to najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tego od kilkuset lat. Szczepionka jest jednym z podstawowych elementów blokujących rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne. Szczepiąc się pomagamy zwalczyć pandemię na świecie oraz zyskamy spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych. Na stronie www.gov.pl/szczepimy się można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień oraz rejestracji na szczepienie dla poszczególnych grup społeczeństwa” mówi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żurominie Agnieszka Cyran.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.