Informacje

STRAŻACY ZBIERAJĄ SPRZĘT DLA UKRAINY

Nie tylko ubrania, żywność, zabawki, pościel i leki, ale też sprzętu potrzebują nasi wschodni sąsiedzi z Ukrainy w sytuacji, w której się znaleźli. Nie pozostajemy na ich los obojętni.

27 lutego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie zorganizowali zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Swoją akcją odpowiedzieli na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W zbiórce udział wzięła Komenda Powiatowa PSP w Żurominie oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żuromińskiego. Podczas zbiórki udało się zebrać następujące ilości sprzętu pożarniczego: 14 kompletów odzieży specjalnej typu NOMEX, 19 szt. węży pożarniczych 52 mm, typu T i  24 szt. węży pożarniczych 75 mm, typu T, do tego 5 prądownic turbojet i 4 szt. prądownic prostych. Oprócz tego nasi strażacy oddali 23 pary strażackich butów specjalnych, 36 hełmów, a także rękawice strażackie, motopompę szlamową, kominiarki pod hełmy, pasy strażackie i rozdzielacz. Każdy z przekazanych przedmiotów jest potrzebny do akcji gaszenia pożarów i ratowania mienia po atakach wojsk rosyjskich na miasta ukraińskie.

Sprzęt pożarniczy zbierany był do poniedziałku 28 lutego w komendach miejskich/powiatowych PSP oraz w komendach wojewódzkich PSP. Jak najszybciej trafi teraz na Ukrainę.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.