Informacje

STRZELNICA DLA BIEŻUŃSKIEGO LICEUM

Jeszcze w tym roku szkolnym w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu uczniowie będą mogli realizować szkolenie strzeleckie na strzelnicy interaktywnej.

Podczas ostatniego posiedzenia zarząd powiatu przekazał szkole środki na ten cel. W poniedziałek 29 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbył się pokaz funkcjonalności i przydatności takiego rozwiązania dla szkolenia kadetów liceum w Bieżuniu.

W pokazie brał udział oraz osobiście testował broń i właściwości strzelnicy w różnych możliwych wariantach st. chor. sztab. rez. mgr Jacek Rama – szkoleniowiec klas wojskowych i OPW oraz opiekun szkolnego koła strzeleckiego w LO w Bieżuniu. Jego zdaniem multimedialna strzelnica będzie doskonałym narzędziem do wykorzystania w bieżącej pracy szkoleniowej.

Strzelnica multimedialna umożliwi młodzieży kształcącej się w klasach mundurowych doskonalenie umiejętności strzeleckich w formule praktycznej nauki oraz w sposób całkowicie bezpieczny. Strzelnica będzie wyposażona w wierne repliki broni Glock 17 i Beretta Px4 Strom z symulatorem odrzutu, imitującym strzał z prawdziwej broni palnej. Trenażer w zależności od konfiguracji, pozwala na prowadzenie treningu przy pomocy emiterów laserowych działających w zakresie światła niewidzialnego lub widzialnego. W zależności od użytego oprogramowania będzie to mógł być trening strzelecki poprawiający celność, czas reakcji lub też orientację. Możliwa jest również symulacja oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków użytych przez ćwiczącego.

Zajęcia prowadzić będą doświadczeni nauczyciele przedmiotów kierunkowych. Zakup strzelnicy multimedialnej to koszt ok. 30 tys. złotych.

Jak podkreśla zarząd powiatu, jako organ prowadzący szkołę, w miarę swoich możliwości finansowych stara się stworzyć uczniom dobre warunki nauki. Prowadzone są systematyczne działania mające na celu poprawę bazy nauczania, poprzez remonty obiektu, a także wzbogacenie wyposażenia np.: zakup pracowni językowej, zakup pomocy dydaktycznych (laptopy, tablice multimedialne itp.)

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.