Julia miała w 6 klasie bardzo wysoką średnią z ocen, ponad 5,9. Jak mówi, bardzo lubi się uczyć, choć jak przyznaje, sporo, a praktycznie większość rzeczy zapamiętuje z lekcji. W domu wszystkie wiadomości sobie przypomina. – Nie mam problemu z zapamiętaniem materiału, bardzo szybko go zapamiętuję i mam też dobrą intuicję – mówi dziewczyna.
Bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, które są organizowane w szkole. – W konkursie na pewno nic nie stracę – mówi nastolatka o powodach, dla których bierze udział w praktycznie każdym. Pamięta, że w klasie V był taki konkurs, w którym na wszystkie pytania odpowiedziała poprawnie, bo materiał z pytań miała na lekcji realizowany na bieżąco. Czasem konkurs jest na jakiejś lekcji, ale nie ma wtedy problemu, żeby nadrobić z niej materiał (bo w niej nie uczestniczy pisząc test).
Jej ulubionym przedmiotem jest biologia, lubi się uczyć i o zwierzętach, i o człowieku. Julia lubi też chemię, którą ma z panią Ewą Łyczek, doskonale radzi sobie z fizyką, choć trochę się bała tego przedmiotu. – Na kółkach robimy dużo doświadczeń, są ciekawe – mówi uczennica.
Wychowawczynią Julki jest Magdalena Bielikowicz, która uczy ją też polskiego. Ten przedmiot też nie sprawia jej kłopotów, nastolatka pisała nawet artykuły do szkolnej gazetki.
W poprzednim roku nauka była nieco inna, bo zdalna, ale dziewczyna poradziła sobie z przestawieniem się na Teamsy czy Librusa. – Było dobrze – mówi.
Projekt stypendialny marszałka skierowany jest do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych oraz motywowanie do dalszej nauki. Środki finansowe w postaci stypendium, które otrzymuje uczeń, mogą być przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i materiałów biurowych, sprzętu komputerowego, doposażenia miejsca nauki oraz opłacenia kursów językowych.
W czasie trwania projektu stypendysta wybiera przedmiot wiodący, z zakresu którego zobowiązany jest wykonać prezentację multimedialną lub przeprowadzić projekt badawczy. Julia wybrała biologię i aktualnie przygotowuje prezentację pt. „Walory przyrodnicze rezerwatu Gołuska Kępa”, którą przedstawi na forum klasy. Opiekunem projektu jest jej nauczycielka biologii, Aneta Augustyniak.
Julia jest też stypendystką burmistrz Żuromina. Stypendium to otrzymuje nieprzerwanie od 3 lat. W przyszłości chciałaby zostać dentystką. Ale na ostateczny wybór studiów ma jeszcze czas, jeszcze się zastanawia. Na razie myśli o szkole średniej, będzie to prawdopodobnie żuromińskie liceum. Na miejscu, bez dojazdu, a jak ktoś się chce uczyć, miejsce nie jest ważne.
AO
Fot. SP nr 2
Dodaj komentarz