Edukacja

SUKCES UCZNIÓW ZST-Z w ŻUROMINIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY MECHANICZNEJ I MECHATRONICZNEJ

20 kwietnia w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się VII finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej z zakresu Pojazdów i Maszyn dla uczniów szkół średnich. Dwóch uczniów ZST-Z w Żurominie odniosło ogromny sukces.
fot. ZST-Z

Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, lepsze przygotowanie do podjęcia wyższych studiów technicznych, pogłębianie i poszerzanie ogólnej wiedzy uczniów oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych. Warto podkreślić, że konkurs ten jest efektem stałej współpracy dyrekcji Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie z władzami Politechniki. Kierownictwo tej placówki było współinicjatorem konkursu i brało udział w tworzeniu jego zasad.

W konkursie tym od lat bierze udział liczna grupa uczniów naszego technikum. Nie inaczej było i w tym roku. Na podstawie wyników uzyskanych w półfinale, do grona finalistów zakwalifikowanych zostało 73 uczniów szkół z całego kraju: z Warszawy, Żuromina, Ciechanowa, Białegostoku, Olkusza, Mikołowa, Koła, Lublina, Mroczkowa Gościnnego, Olsztyna oraz Mińska Mazowieckiego. Żuromińską szkołę po przejściu etapu półfinałowego w ścisłym finale reprezentowało kilkunastu uczniów z zawodu technik pojazdów samochodowych.

Na podium z trzecim rezultatem (uzyskując tytuł laureata) uplasował się uczeń klasy 3TS – Bartosz Kowalski, natomiast na miejscu czwartym (ex aequo z reprezentantem szkoły w Warszawie, uzyskując tytuł finalisty) znalazł się również uczeń klasy 3TS – Jakub Oleksa. To ogromny sukces dla żuromińskiego technikum, że jego uczniowie znaleźli się tak wysoko, wyprzedzając nawet reprezentantów szkół w Warszawie, a ustępując miejsca jedynie uczniom szkoły w Białymstoku.

Gratulujemy!

Agnieszka Makuszewska

fot. Agnieszka Orkwiszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.