Na sygnale

Surowe konsekwencje dla kierowcy za niedozwoloną prędkość

Brak prawa jazdy okazał się niewystarczającym powodem by zrezygnować z przejażdżki samochodem. Wysoki mandat i wniosek do sądu w trakcie jednej kontroli dla kierowcy osobowego audi.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w miejscowości Osówka gm. Lubowidz. Częstsza obecność mundurowych w tej miejscowości podyktowana jest zgłoszeniami lokalnej społeczności za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powodem występującego zagrożenia było przekraczania prędkości. Policjanci potwierdzili występujący problem lekceważenia przepisów ruchu drogowego o limitach prędkości dla danego odcinka drogi.

W ostatnim czasie w tej miejscowości „posypały się” kary za nadmierną prędkość, jednak na tę chwilę liderem zostaje kierujący osobowego audi. Policjanci zauważyli, jak w teren zabudowany z impetem wjeżdża samochód. Po chwili kierowca zauważył patrol drogówki i zaczął gwałtownie hamować.

Wskazanie laserowego miernika prędkości wykazało 120 km/h, gdzie dozwolone jest 50 km/h. Chwilę później kontrola wykazała, że to nie jedyne zmartwienie kierowcy. 46-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego nie posiadał już prawa jazdy, które stracił z powodu przekroczonej liczby punktów karnych. Głównym powodem utraty prawa jazdy była nadmierna prędkość i punkty karne, które trafiały do ewidencji kierowcy.

-Za prędkość będącą powodem kontroli został nałożony mandat karny w kwocie 4000 złotych i przypisanie kolejnych 14 punktów karnych na konto mieszkańca powiatu działdowskiego. Za brak prawa jazdy wynikające z decyzji Starosty działdowskiego został poinformowany Sąd Rejony w Mławie, który rozstrzygnie lekceważące podejście 46-latka do przepisów ruchu drogowego – podaje asp. Tomasz Łopiński z żuromińskiej komendy.

red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.