Informacje

ŚWIĄTECZNE AKCJE DLA UCZNIÓW

Już od początku grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie nastała świąteczna atmosfera. Nie tylko dzięki okolicznościowym dekoracjom, ale również tematyce zajęć i warsztatów, jakie organizowano codziennie dla uczniów

Uczniowie pod okiem nauczycieli wykonywali świąteczne kartki, które trafiły na szkolną wystawę. Świąteczna dekoracja znajduje się w holu szkoły tak, by wchodząc do środka uczniowie od razu mogli ją podziwiać i poczuć atmosferę świąt. Od początku grudnia codziennie wychowawczynie starały się tak organizować zajęcia dla wychowanków we wszystkich grupach, by zawsze robić na nich coś związanego z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Było więc kilkukrotne wspólne pieczenie pierniczków, które następnie ozdabiano lukrem i posypkami, było wykonywanie świątecznych wieńców z użyciem gałązek, szyszek, bombek, było przygotowywanie choinkowych ozdób. Przygotowywano też bożonarodzeniowe stroiki i dekoracje, do których stworzenia używano suszonych plastrów pomarańczy zdobionych goździkami czy anyżem.

Odbyły się też zajęcia dotyczące smaków i zapachów, jakie towarzyszą nam corocznie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Był więc na nich i cynamon, i skórka pomarańczowa, był miód i przyprawy korzenne, imbir, czekolada i goździki.

Szkoła od tygodni nie tylko pachnie atmosferą świąteczną, ale również wygląda odświętnie. Każda klasa ozdobiona przygotowywanymi przez uczniów dekoracjami, świąteczna wystawka kart w holu, świąteczna muzyka z głośników wypełniają placówkę i budują niepowtarzalny nastrój.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.