Informacje

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KUCZBORKU

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku włączyli się w obchody X Światowego Dnia tabliczki Mnożenia. Połączono naukę z zabawą.
fot. ZPO Kuczbork

Akcję pod okiem koordynatora szkolnego Anny Bednarczyk przeprowadzono w szkole 2 października. Jak czytamy w relacji szkolnej, uczniowie klasy I wraz z wychowawcą przygotowali piękne dekoracje wykonując kolorowanki. Klasa III wraz z wychowawcą zdawała egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie klasy IV brali udział w grze „Królowa skakanki” oraz wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia. Z kolei klasa VI wraz z wychowawcą uczestniczyła w grze „Piłkarzyk matematyczny” łącząc umiejętności sportowe ze znajomością matematyki. W pracowni matematycznej pod okiem Jolanty Klimek uczniowie zdawali egzamin online z tabliczki mnożenia, zaś w pracowni fizycznej uczennice klasy VIII wcieliły się w rolę egzaminatorów i egzaminowały wszystkich uczniów dostosowując stopień trudności do poszczególnych klas.

Akcja zakończyła się wręczeniem „Certyfikatu Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Uzyskali go – z klasy III – Michał Reda, Paweł Wypych i Julia Grzybicka, z kl. IV – Weronika Ucińska, Karina Kasprzycka, Natalia Kacprzycka, Gabriela Bieńkowska, z kl. V Filip Szymański.

Wśród uczniów kl. VI – najlepiej tabliczkę znali Kacper Zomkowski, Kacper Gładek i Kacper Bąkowski. Cezary Grzybicki i Michał Lech to najlepsi znawcy tabliczki mnożenia wśród siódmoklasistów, a wśród ósmoklasistów – Jakub Mnitowski i Kacper Lech.

AO

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Jestem przerażona poziomem nauczania. Ja tabliczkę mnożenia znałam w II kl. podstawówki, a egzamin z tabliczki mnożenia dla VIII jest żenujący.