Informacje

ŚWIĘTECZNY KIERMASZ W MIKOŁAJKI

Po raz drugi w Lutocinie miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało kiermasz ozdób świątecznych. Członkiń nie zniechęcił panujący tego dnia chłód.
fot. AO

W zeszłym roku koło wystartowało w październiku, a w grudniu już przygotowało świąteczną akcję. Panie kupiły niezbędne elementy i najpierw w domu, a potem jednego dnia wspólnie w miejscowej remizie przygotowywały świąteczne stroiki. Wykorzystały do tego farbowany makaron i orzechy, koraliki, wstążki, kokardki, pozłacane szyszki, suszone pomarańcze, skrawki materiału, watę, piórka, gałązki, sztuczny mech i mnóstwo innych rzeczy. Dzięki twórczej, ale i czasochłonnej pracy powstały stroiki na stół, dekoracje na drzwi, choinki, materiałowe bombki. Gustowne i jedyne w swoim rodzaju.

W tym roku tradycja została podtrzymana. Panie również przygotowały świąteczne bibeloty. Powstały stroiki, bombki, wełniane skrzaty, stroiki na cmentarz i wieńce do ozdobienia drzwi. Wszystkie wykonane własnoręcznie, estetycznie zapakowane i ozdobione znakiem koła. W niedzielę 6 grudnia członkinie stanęły ze straganem przed miejscowym kościołem. Co chwilę podchodził do nich ktoś zainteresowany. Rzadko odchodził z pustymi rękoma. Bibeloty szybko się rozeszły, ciesząc ich twórczynie. Teraz będą zdobiły domy w okresie aż do świąt Bożego Narodzenia.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.