Informacje

ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI W SZKOLE W LUTOCINIE

W piątek 14 maja w Zespole Szkół w Lutocinie po raz 16 uczniowie i nauczyciele świętowali Dzień Polskiej Niezapominajki.

Niezapominajkowe święto to już tradycja w lutocińskiej szkole. Inicjatorem akcji, od wielu lat, jest Danuta Pekról, która prowadzi szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody.

Dzień Polskiej Niezapominajki – to święto polskiej przyrody, mającej na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska, które nas otacza. To także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu ludzi, miejsc i sytuacji. Dziś w dobie pandemii dostrzegamy, jak nigdy dotąd, pozytywne aspekty kontaktu z przyrodą, Jesteśmy bardziej wrażliwi na to, co nas otacza.

W tym roku w lutocińskiej szkole odbył się niezapominajkowy apel. Zabierając głos prowadząca spotkanie Danuta Pekról przypomniała ideę tego święta. Z tej okazji uczniowie wykonali niezapominajkowe kwiatki. Odbył się również pokaz mody ekologicznej. Potem uczniowie klasy I b przemaszerowali ulicami Lutocina. Przy Urzędzie Gminy pierwszoklasiści spotkali się z wójtem Jackiem Kołodziejskim, przekazując mu kosz niezapominajek jako podziękowanie za działania prowadzone na rzecz ochrony środowiska.

Jak podkreślają organizatorzy niezapominajkowej akcji, to był naprawdę wyjątkowy dzień dla dzieci, pełen radości, miłości i uśmiechu. Pomogła też pogoda, która sprzyjała aktywności na przyszkolnym terenie. Przed szkołą zrobiło się błękitnie i nastrojowo.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Zastanawiam się kiedy w polskich szkołach będzie zachowany reżim sanitarny. Dlaczego SANEPID nie bierze pod lupę szkół w powiecie żuromińskim. Potem są trzecie, czwarte i n-te fale COVID