Informacje

SWOJĘCIN-OBRĘB – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie Swojęcin-Obręb-Jonne w miejscowości Swojęcin. Starostwo buduje tu nowy most.

Zarząd Powiatu w Żurominie informuje, iż w związku z realizacją w ramach programu pn. Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego zadania pn. „Rozbiórka przepustu i budowa mostu wraz z przebudową drogi dojazdowej Nr 4624W Swojęcin – Obręb – Jonne”, na okres, związany z II etapem prac od dnia 17 lutego zostanie wprowadzona nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie prowadzonych robót w m. Swojęcin.

Jak informuje starostwo, zakres prac w 2022r. polegać będzie na całkowitym rozebraniu istniejącego przepustu na rzece Swojęcianka i budowie w jego miejscu obiektu mostowego. W związku z tym na czas robót odcinek drogi powiatowej Swojęcin – Obręb zostaje zamknięty, a dla ruchu pojazdów wyznaczone zostały objazdy okolicznymi drogami powiatowymi i gminnymi (m. in. odcinki dróg Poniatowo – Lutocin, przez Przeradz Nowy lub Mojnowo, odcinek Poniatowo – Swojęcin – Bieżuń, odcinek Lutocin – Zimolza – Bieżuń, Obręb – Zimolza – Bieżuń/Lutocin.

Prace mają się tam zakończyć do 30 czerwca. Po zakończeniu wybudowany most oraz droga ponownie zostaną otwarte dla ruchu pojazdów i pieszych, a dalsze prace w Swojęcinie oraz przewidziane w ramach III etapu dla miejscowości Obręb (2022-2023) odbywać się będą bez całkowitego zamknięcia drogi.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.