Sport

SWOJĘCIN Z PUCHAREM PRZEWODNICZĄCEGO RADY

Po raz drugi w Swojęcinie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Lutocinie. I choć ostatnie mecze o najważniejsze miejsca na podium rozgrywano w deszczu, nic nie powstrzymało amatorów piłki nożnej przed rywalizacją. Puchar ufundowany przez Wojciecha Góralskiego został w Swojęcinie.
fot. AO

Do rywalizacji w niedzielę, 6 sierpnia, zgłosiło się 10 drużyn: OSP Chamsk, Oldboy Lutocin, Start Lutocin, Wolni strzelcy, Fc Pawdam, PKS Browarek Obręb, Zjednoczone polskie Emiraty, Mega-Gim Zawidz, Swojęcin i Darbud. Amatorzy piłki nożnej stanęli do rozgrywek, a przyświecała im przede wszystkim dobra zabawa, choć gra momentami była dość zacięta i ostra.

Pogoda na początku sprzyjała, ale podobnie jak w ubiegłym roku pod koniec turnieju spłatała figla. Zacięty mecz o trzecie miejsce, wygrany przez zespół Oldboy Lutocin, rozegrano już podczas ulewnego deszczu, który chwilę później odpuścił. Dekoracja zwycięzców odbyła się jednak znów „na mokro”. Drugie miejsce zajęła drużyna Mega-Gim Zawidz, a zwyciężyli reprezentanci gospodarzy ze Swojęcina. Turniej trwał prawie 6 godzin, ale wszystkim dopisywały humory. – Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – mówił podczas zawodów fundator nagród, Wojciech Góralski.

Oprócz pucharów dla 3 najlepszych drużyn i nagrody pieniężnej dla zwycięzców, wręczono też puchary dla najlepszych zawodników. Najlepszym strzelcem okazał się Maciej Narewski, reprezentujący drużynę ze Swojęcina, najlepszy zawodnik turnieju to Marcin Grabowski (Oldboy Lutocin), zaś najlepszym bramkarzem okazał się Adam El-Sawy z drużyny Mega-Gim Zawidz.

Turniej zorganizowali wspólnie: Przewodniczący Rady Gminy w Lutocinie Wojciech Góralski, radny powiatowy ze Swojęcina Piotr Kwiatkowski, a także Radosław Budka i Kamil Gapa. Spikerem turnieju był Krystian Jobski z Płońska, organizator turniejów „GrajzKrystianem”. Goście oglądając poszczególne mecze mogli kosztować kiełbasek z grilla, dopingując jednocześnie swoich przedstawicieli.

Wręczając nagrody przewodniczący rady Wojciech Góralski podkreślił, że jest szczerze zdziwiony poziomem umiejętności piłkarskich drużyn z gminy Lutocin i cieszy się, że taki wakacyjny turniej jest dla nich okazją do ich pokazania. Gratulował wszystkim uczestnikom, zwłaszcza zwycięzcom rywalizacji. – Na pewno do zobaczenia za rok – powiedział. Za rywalizację dziękował też wszystkim zawodnikom Piotr Kwiatkowski, który jak zawsze wspiera tego typu inicjatywy. – Z roku na rok nasz turniej budzi coraz większe zainteresowanie – podkreślił.

Na koniec wszyscy razem stanęli w jednej bramce… do pamiątkowego zdjęcia.

AO

Fot. AO

fotogaleria z meczów wkrótce

fot. AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.