Sport

SYGOCKI POKONAŁ BORUTĘ

Boruta Kuczbork przegrała na własnym boisku z Orzycem Chorzele. Dwie bramki dla gości zdobył Jakub Sygocki.

Piłkarze Boruty Kuczbork w niedzielne przedpołudnie rywalizowali z czołowym zespołem tegorocznej kampanii. Zespół Orzyca Chorzele, który przejął Piotr Piasecki w tym roku punktuje regularnie.

Po trzy punkty przyjechali również do Kuczborka. Od początku widać było, że chcą strzelić bramkę. Atakowali każdą piłkę, kilkukrotnie poturbowali nawet bramkarza Boruty Jakuba Michalskiego.

Próbowali dośrodkowań w pole karne, ale z tymi dobrze radziła sobie defensywa. Goście objęli prowadzenie po kontrataku. Obrońcy Boruty mogli dwa razy przerwać akcję gości, a ostatecznie strzałem po rykoszecie Michalski skapitulował.

Po stracie bramki Boruta chciała momentalnie odpowiedzieć. Gracze Mariusza Kołakowskiego zepchnęli rywali do defensywy. Bardzo silny strzał Przemysław Klimek. Uderzenie pomocnika Boruty z trudem odbił bramkarz gości, a futbolówka opuściła plac gry. “Boruciarze” zagrażali bramce gości także po stałych fragmentach gry. Po, wydawało się nieudanym, dośrodkowaniu Sadowskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla miejscowych. Jakub Sygocki w 52 minucie podwyższył stan rywalizacji, a sytuacja Boruty skomplikowała się. “Boruciarze” mimo kilku akcji nie zdołali zdobyć choćby bramki kontaktowej.

Szansa na punkty będzie już sobotę o godzinie 15:00. Rywalem będzie Orzeł Sypniewo.