Informacje

SZKOŁA OFICJALNIE ZAMKNIĘTA

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubowidzu radni podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Sinogórze.

O próbach zamknięcia przez lubowidzki samorząd placówki w Sinogórze pisaliśmy na łamach „Kuriera” wielokrotnie. Za każdym razem swój sprzeciw wyrażał kurator. Argumenty finansowe, które przedstawiał samorząd, nie były w stanie przekonać kuratora, który kierował się zawsze sprzeciwem rodziców.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku władze Lubowidza tłumacząc się złym stanem technicznym budynku przeniosły z niej zajęcia do pobliskiej Syberii. Wówczas zarządzeniem burmistrza uczniowie Szkoły Podstawowej w Sinogórze mieli realizować obowiązek nauki w Zespole Szkół w Syberii. Powodem był zły stan techniczny budynku. Zgodnie z dokumentem Szkoła w Sinogórze miała pracować na drugą zmianę, od 15:30 w budynku Zespołu Szkół w Syberii. Jak się okazało większość rodziców była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Niemalże natychmiast większość uczniów została przeniesiona przez rodziców do innych szkół (nawet do gminy Żuromin). Formalnie Szkoła w Sinogórze nie miała więc kogo uczyć.

W rezultacie samorząd otrzymał zielone światło do jej zamknięcia, co uczyniono podczas sesji, która odbyła się we wtorek, 30 marca. Budynek na razie stoi pusty, samorząd ma jednak plany, żeby utworzyć w nim np. dzienny dom seniora.

KC

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Skoro samorząd ma plany żeby utworzyć dzienny dom seniora więc budynek nie jest w złym stanie technicznym albo będzie remont. Na remont są potrzebne fundusze, więc dla seniorów fundusz są a dla dzieci nie ma? Druga sprawa na zakup śmieciarki zgodnie z planem zamówień publicznych w 2020 miała by przeznaczona kwota około 460 000 zł , w sierpniu zmieniono na około 222 000 zł. Na zakup śmieciarki miały iść środki z funduszy sołeckich więc co się z resztą pieniędzy stało?