Informacje

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W ŁASZEWIE ,,AKTYWNA Z ENERGIĄ”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Drużyna Energii’’, której celem jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej.

Jak informuje nas dyrektor szkoły Karol Rakowski, w dobie pojawiających się co rusz kolejnych nowinek technologicznych, które młodzi ludzie uwielbiają nauczyciele pamiętają, jak ważną rolę w ich rozwoju odgrywa ruch. – W ,,Drużynie Energii” wykorzystywane są media społecznościowe i Internet, by pokazać uczniom, że sport może też być dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu – podkreśla.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowali film przedstawiający charakter szkoły. Liczył się pomysł i zaangażowanie. Nauczycielom wychowania fizycznego udało się rozpalić sportowy zapał wśród uczniów, którzy nagrywali filmy i robili zdjęcia na zajęciach SKS oraz przebywając w swoich domach podczas lockdownu.

– Nasi uczniowie rywalizowali z 381 placówkami i są pośród 100 szkół zakwalifikowanych do III etapu konkursu. Przejście do kolejnego etapu konkursu zagwarantowało nam zdobycie strojów sportowych dla czterdziestu zawodników. Z województwa mazowieckiego zakwalifikowało się 8 szkół, w tym my – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaszewie – informuje Karol Rakowski.

Uczniowie będą mieli teraz za zadanie nagrywać swoje ćwiczenia, a nauczyciele WF-u przesyłać je poprzez stronę DruzynaEnergii.pl. Gwarancją sukcesu szkoły jest jak największy procentowy udział wszystkich uczniów klas V – VIII w wykonywanych ćwiczeniach. Najbardziej aktywne szkoły w etapie sportowym zdobędą bony na zakup sprzętu potrzebnego do treningów.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.