Edukacja

SZKOŁA W MLECZÓWCE PRZESTAJE ISTNIEĆ

FOT. ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Z dniem 31 sierpnia Szkoła Podstawowa w Mleczówce w gm. Lubowidz przestaje istnieć. Uchwałę o likwidacji podjęto podczas sesji Rady Miejskiej 24 maja.

Procedura likwidacji małej placówki zaczęła się od uchwały o zamiarze likwidacji, co stało się 11 stycznia br. Potem zielone światło dało kuratorium oświaty – Mazowiecki Kurator Oświaty swoje stanowisko wydał 20 marca. Stanowiska musiały wyrazić także związki zawodowe – ZNP oraz Komisja Międzyzakładowa „Forum-Oświata”.

Dzieci z likwidowanej placówki trafią do Szkoły Podstawowej w Syberii. Tam też 6-latki będą odbywać obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Główną przesłanką do likwidacji szkoły była niska liczba dzieci, a także demografia, która wskazuje, że lepiej nie będzie. „Konsekwencją niekorzystnych danych demograficznych jest konieczność dostosowania przez Miasto i Gminę Lubowidz sieci szkół położonych na terenie gminy do faktycznych potrzeb wynikających ze zmian demograficznych oraz racjonalizowanie wydatków ponoszonych na utrzymanie szkół ” – brzmi uzasadnienie uchwały likwidującej szkołę.

AO

zdjęcie poglądowe

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Powiat się wyludnia niestety to prawda bo nie ma tam zakładów pracy. Kolesiostwo i dlatego młodzi ludzie nie zostają w powiecie.