Informacje

SZKOŁA W SWOJĘCINIE OD PONIEDZIAŁKU ZDALNIE

Przez najbliższy tydzień (od 19 do 23 października) Szkoła Podstawowa w Swojęcinie będzie funkcjonować zdalnie.
fot.SP Swojęcin

W związku z pozytywnym wynikiem w kierunku zakażenia koronawirusem u dyrektor SP w Swojęcinie, szkoła od poniedziałku przechodzi w tryb nauczania zdalnego. Informację tę potwierdził nam zarówno wójt gminy Lutocin Jacek Kołodziejski, jak i Powiatowy Inspektor sanitarny w Żurominie Agnieszka Cyran, do której w piątek po południu dotarł wniosek o umożliwienie pracy zdalnej dla placówki.

Oczywiście wniosek zaopiniowała pozytywnie. Jak nam powiedziała inspektor Cyran, w kwarantannę trafiły 3 klasy, które miały lekcje z nauczycielką (liczebność klas 7, 3, 5 osób) oraz rodziny dzieci i część nauczycieli, którzy mieli kontakt bezpośredni z dyrektor.

Z kolei z piątku na sobotę skończyła się kwarantanna części osób z żuromińskiej „Dwójki”, którzy mieli kontakt z tamtejszą zakażoną nauczycielką. Dziś (17.10) w kwarantannie przebywa 186 osób (z doby przybyło 13), izolacją domową objętych jest 15 osób (2 z doby), pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 81 mieszkańców, a hospitalizowanych z podejrzeniem jest 2. Od początku marca pozytywny wynik uzyskało już 90 osób (1 przybyła z ostatniej doby), ozdrowiało 72 mieszkańców, zmarł 1. W piątek w kwarantannie znajdowało się aż 338 osób, w izolacji 13, a pod nadzorem 81.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.