Informacje

SZKOŁA Z ZIELONEJ WSPARŁA 6-OSOBOWĄ RODZINĘ

Zespół Szkół w Zielonej przygotował i przeprowadził zbiórkę środków czystości i żywności. Świąteczna „Grudniowa Paczka” trafiła do potrzebującej 6-osobowej rodziny. To wspaniały prezent świąteczny.
fot. ZS Zielona

W grudniu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Zespół Szkół w Zielonej zorganizował zbiórkę podarunków dla potrzebujących. Choć czasy nie są łatwe i wielu osobom jest trudno, udało się pomóc 6- osobowej rodzinie.

Jak informuje nas dyrektor szkoły Czarek Ossowski, akcję w szkole zorganizowano po raz drugi, przy współpracy z kuratorem sądowym. – Zbieraliśmy środki czystości, artykuły spożywcze i papiernicze oraz odzież. Społeczność szkolna oraz ludzie dobrej woli postanowili jednak sprawić rodzinie dużo większy prezent. Ilość podarowanych rzeczy przerosła nasze oczekiwania – informuje dyrektor szkoły. Jak tłumaczy, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie z poszczególnych klas skompletowali prezenty dla każdego dziecka ze wskazanej, potrzebującej rodziny. – Dzieci otrzymały zabawki, kosmetyki i słodycze. Znalazły się również prezenty dla starszych członków rodziny m.in. zestaw garnków, czajnik, patelnie, mikser i pościel – wymienia Ossowski.

Podarunki zbierano do 6 grudnia. Po zapakowaniu prezentów przyszedł czas na ich przekazanie. – Przekazanie prezentów było niezwykle wzruszające – mówi dyrektor ZS w Zielonej. Uczestniczyli w nim on wraz z nauczycielami Małgorzatą Żydlewską, Anną Kalkowską oraz Mateuszem Stopczyńskim. Jak podkreślają, radość obdarowanej rodziny była nie do opisania. – Ogromne wzruszenie i wielka radość dzieci udzieliła się i nam. Pełni emocji wróciliśmy do swoich domów – mówi Czarek Ossowski.

Dyrektor pragnie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli szkolną zbiórkę – uczniom zieleńskiej szkoły oraz ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Jak zapowiada, w przyszłym roku na pewno akcja będzie kontynuowana.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.