Informacje

SZKOLILI SIĘ JAK PROWADZIĆ KSIĘGOWOŚĆ W STOWARZYSZENIACH

Organizacje pozarządowe wzięły udział w spotkaniu organizowanym w ramach projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
Tematem spotkania była ”Księgowość w organizacjach pozarządowych”.

Uczestnicy spotkania, które odbyło się w czwartek 30 lipca w żuromińskim urzędzie, wysłuchali wykładów na temat tego, jak funkcjonuje jednostka prowadząca księgowość wg pełnych zasad ustawy o rachunkowości – bez uproszczeń (tzw. „pełna księgowość”), jak wygląda organizacja prowadząca księgowość zgodnie z załącznikiem nr 6 do Ustawy o rachunkowości. Tematem spotkania były też sprawozdania finansowe organizacji pozarządowej (rachunek wyników, bilans, informacja dodatkowa), terminy składania sprawozdań, oraz jak działa jednostka prowadząca uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są terminy składania deklaracji podatkowych oraz jakie są ich rodzaje.

Zagadnienia przedstawiła księgowa z wieloletnim stażem Aldona Olszewska z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ciechanowie. Przedstawicielki Ośrodka zadeklarowały także uczestniczkom warsztatów pomoc merytoryczną.

Urząd planuje we wrześniu zorganizować kolejne szkolenia.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie ciechanowskim”.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.