Edukacja Informacje

SZKOLNE BOISKO ZMODERNIZOWANE

Boisko tartanowe przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie zostało zmodernizowane. Od września znów będzie służyło uczniom podczas realizowania m.in. zajęć z wychowania fizycznego.

Powiat otrzymał dofinansowanie na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Pieniądze pochodzą z ubiegłorocznego programu „Mazowsze dla sportu 2022”.

Remont trochę się przedłużył. Zakres prac obejmował m.in. demontaż starej nawierzchni poliuretanowej, naprawę podbudowy, montaż nowej nawierzchni poliuretanowej z oznaczeniem kolorami poszczególnych stref. Pomalowano odpowiednie linie wyznaczające strefy segregacyjne boiska.

– Naprawiliśmy też ogrodzenie obiektu, pojawiły się też przy nim stojaki na rowery – informuje dyrektor szkoły Wojciech Smoliński. Jak zaznacza, remont boiska był już konieczny. Cieszy się jednak, że prace właśnie się zakończyły. W nowym roku szkolnym uczniowie będą już mogli korzystać z obiektu.Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na początku września.

Roboty wykonała firma Complexe Sportif Grażyna Kowalska z Tłuszcza. Koszt inwestycji to ponad 390 tysięcy zł, z czego 291 tys. zł stanowi dotacja, a 98,8 tys. zł to środki własne powiatu.

Prace właśnie się zakończyły, a efekt zrobił wrażenie i na dyrekcji szkoły, która systematycznie doglądała inwestycji realizowanej przez ostatnie tygodnie, jak i na władzach powiatu, którzy 5 lipca pojawili się z roboczą wizytą w szkole. Starosta Jerzy Rzymowski i wicestarosta Ireneusz Rejmus z zadowoleniem obejrzeli odnowiony obiekt.

Agnieszka Orkwiszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.