Informacje

SZKOŁY W KAMPANII BIAŁYCH SERC

„Wszystko w Twoich rękach” - to hasło tegorocznej, XVI Kampanii Białych Serc. Jak co roku wzięły w niej udział szkoły w gminie Kuczbork.
Uczniowie kuczborskiej placówki ze stałym elementem kampanii – bkiałymi sercami

W ten solidarny protest przeciwko narkotykom i przemocy włączyli się uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku oraz Szkoły Podstawowej w Gościszce.

– W tym roku głównym przesłaniem kampanii jest temat e-papierosów, które miały być bezpiecznym sposobem odzwyczajania się od tytoniu, a tymczasem są zagrożeniem dla zdrowia i życia. Białe serduszka to symbol wolności od używek – czytamy w relacji kuczborskiej placówki, okraszonej zdjęciami uczniów trzymających w dłoniach białe serca. W szkole z tej okazji nie zabrakło happeningu, w którym dzieci wyraziły swój sprzeciw przeciwko uzależnieniom.

Podobnie w akcji wzięli udział ich koleżanki i koledzy z placówki w Gościszce. Uczniowie tamtejszej szkoły przeszli w marszu ulicami wsi Gościszka. Nieśli ze sobą transparenty z hasłami „e-papierosy tez szkodzą”, „Bądź z nami przeciw uzależnieniom”, „Rzuć palenie”. Był to ich sprzeciw przeciwko rozpowszechnianiu używek i przeciwko uzależnieniom.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.