Informacje Region

SZLACHETNA PACZKA SZUKA WOLONTARIUSZY

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt realizowany, który ma na celu walkę z ubóstwem. Poszukiwani są wolontariusze z naszego powiatu.

Szlachetna Paczka stała się popularna w całej Polsce. Wielu wolontariuszy przy wsparciu darczyńców pomaga osobom potrzebującym. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie WIOSNA, który ma na celu walkę z ubóstwem. Aby pomóc jak największej liczbie rodzin, potrzebna jest drużyna wolontariuszy SuperW, dlatego trwają poszukiwania osób, które lubią ludzi i bezinteresownie chcą pomagać innym. To dzięki wolontariuszom pomoc dociera do tych najbardziej potrzebujących. To dzięki nim poznawane są prawdziwe historie rodzin, które później docierają do darczyńców. I dzięki temu ci naprawdę potrzebujący mają szansę otrzymać pomoc, która często jest dla nich bodźcem do wyjścia na prostą.

Okazuje się, że od 3 lat na terenie Żuromina brakuje wolontariuszy. Z naszą redakcją skontaktowała się Olga Kierzkowska, która od 4 lat jest liderem rejonu Ciechanów (opiekuje się Ciechanowem, Mławą ,Glinojeckiem ,Płońskiem i Żurominem).

– Rejon Żuromin od 3 lat nie funkcjonuje. Chciałabym w tym roku reaktywować tu Szlachetną Paczkę, by to stało się możliwe potrzebujemy wolontariuszy- dobrych duszyczek ,którzy zechcą poświęcić chwilę swojego czasu by wesprzeć potrzebujących w swoim rejonie- mówi pani Olga.

Kto może zostać wolontariuszem?

Każdy kto ma ukończone 18 lat. Nie ma górnej granicy wieku. Wolontariuszami zostają uczniowie szkół średnich, członkowie kół wolontariackich, seniorzy, ludzie bezrobotni i na wysokim stanowisku. Tak naprawdę to, kim jesteś nie ma żadnego znaczenia, ważne to, co kryje się w środku nas. Najważniejszym warunkiem jest chęć niesienia pomocy.

– Wolontariat to niezwykła przygoda, daje możliwość poznania niesamowitych ludzi. Bo paczkę tworzą ludzie wyjątkowi- dodaje Kierzkowska. Chętni mogą kontaktować się z Olgą Kierzkowską drogą mailową: olgakierzkowska@o2.pl.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.