Wydarzenia

SZTABY W POWIECIE CAŁY CZAS LICZĄ

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już w naszym powiecie grały dwa sztaby: Bieżuń i Żuromin. Pandemia mocno pokrzyżowała ich plany. Nie zabrała jednak zapału i chęci do pracy.

Wolontariusze WOŚP nie mogli w tym roku wyjść na ulice, żeby kwestować tak jak zawsze w drugą niedzielę stycznia. Finał przesunięto na niedzielę, 31 stycznia. Gros działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeniesiono w tym roku do internetu. Sztaby ze względu na panującą pandemię nie mogły organizować lokalnych finałów. W naszym powiecie od lat działają Sztaby WOŚP w Bieżuniu i Żurominie. Obydwa każdego roku przygotowywały wiele wydarzeń oraz lokalne licytacje, te bieżuńskie zawsze przyprawiały o zawrót głowy. Obecnie na aukcjach Allegro można znaleźć fanty wystawione przez Sztab Bieżuń, można je licytować co najmniej do połowy lutego. Bieżuń w tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki prowadził także loterię fantową. Pieniądze cały czas są liczone, a całkowitą kwotę, jaką zebrał sztab poznamy dopiero po zakończeniu licytacji.

W Żurominie natomiast w dniu finału funkcjonował „minibazarek”, na którym można było kupić domowe wypieki oraz różne gadżety. Ponadto sztab również wystawił kilka produktów na internetowe aukcje. W tym roku Sztab Żuromin dysponował 93 wolontariuszami. Zdecydowana większość puszek została już zliczona. Sztab deklaruje na tę chwilę 64 tysiące złotych. Ostateczna kwota powinna być znana pod koniec tygodnia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas 28. finału WOŚP żuromiński sztab zebrał 100 082,80 zł., sztab w Bieżuniu równie imponujące 83 204,02 zł.

Ogólnie Wielka Świątecznej Pomocy tegoroczny finał zakończyła wynikiem 127 495 626 zł-to deklarowana kwota na zakończenie finału. Pobiła ubiegłoroczny wynik, który był o ponad 12 mln zł mniejszy. W ubiegłym roku Polacy wrzucili do puszek WOŚP lub wpłacili na konto orkiestry łącznie prawie 187 milionów złotych. Ostateczną kwotę tegorocznego finału poznamy na początku kwietnia.

W tegorocznym finale zarejestrowały się 1362 sztaby, a wśród nich aż 79 sztabów zagranicznych m.in. z: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tanzanii, Australii, Norwegii, Francji, Rosji, Meksyku, Indonezji, Singapuru, Japonii, Wietnamu, a także z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.