Na sygnale

SZUKAJĄ SPRAWCY ZNĘCANIA NAD PSEM

Policja w Żurominie prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad psem. Oficjalne zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do niej od prezes żuromińskiego stowarzyszenia „Cztery Łapy”.

29 kwietnia mieszkanka Kosewa znalazła martwego psa w pobliżu swojej posesji, w przydrożnym rowie. Martwy zwierzak miał zaklejony taśmą pysk. Przy martwym psie znajdował się również drugi pies, w dobrej kondycji. Kobieta zawiadomiła policję.

Przy martwym psie znajdował się również drugi pies, w dobrej kondycji. Policjanci zabezpieczyli materiał na miejscu, a żywego psa zabrali członkowie stowarzyszenia „Cztery łapy”, które też oficjalnie zgłosiło sprawę do wyjaśnienia.

Policjanci proszą o kontakt osoby posiadające wiedzę w tej sprawie.

Zapewniają całkowitą anonimowość.Telefon do kontaktu 47 703 52 00 lub 47 703 52 01.

-Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę (…) polega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od  3 miesięcy do lat 5- informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

AO

   

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    • Czyli niech sprawcę znajdzie wyższa sprawniejsza instancja niż policja powiatowa,
      aby wymierzyć mu karę – pozbawienia wolności z pyskiem zaklejonym taśmą na ten czas.