Na sygnale

SZUKALI GO DWA DNI. NOC SPĘDZIŁ W LESIE

W sobotę po południu prowadzone były działania poszukiwacze za mieszkańcem gminy Siemiątkowo, który wyszedł rano z domu. Zaniepokojona losem mężczyzny rodzina poprosiła policję o pomoc.

W sobotę (01.07)  żuromińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny, której członek około godziny 8. wyszedł na pobliskie pole i po upływie kilku godzin wciąż nie powrócił do domu.  Podjęte na własną próbę poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Rodzina o pomoc poprosiła policję. Chwilę później na miejscu pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili wywiad z rodziną i przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 57-latka. Do działań poszukiwawczych policji w miejscowości Wola Łaszewska dołączyli mieszkańcy wsi, rodzina zaginionego, kolejni policjanci, strażacy, a nawet pies tropiący z przewodnikiem oraz operator policyjnego drona. W kulminacyjnym momencie w poszukiwaniach brało udział niemal 80 osób. Przeszukane zostały okoliczne budynki inwentarskie, pustostany jak również hektary pobliskich pól i lasów. Akcję przerwał zapadający zmrok. Tego dnia mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Następnego dnia w komendzie policji trwały przygotowania do wznowienia poszukiwań. Chwilę przed wyjazdem kolejnej grupy funkcjonariuszy okazało się, że 57-latek odnalazł się około 5 km do miejsca zamieszkania. Mężczyzna szedł drogą w stronę domu, zauważył go syn. Odnalezionemu mieszkańcowi Woli Łaszewskiej udzielona zastała pomoc medyczna. Okazało się, że  57-latek noc spędził w lesie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dziękujemy wszystkim służbom biorącym udział w poszukiwaniach, a przede wszystkim mieszkańcom Woli Łaszewskiej, którzy liczną grupa włączyli się do naszej akcji. To bardzo ważne, by w takich chwilach działać wspólnie na rzecz drugiego człowieka.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

fot. KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.