Informacje

TARGI PRACY POD ZNAKIEM ZAPYTANIA

Tradycyjnie odbywały się na początku kwietnia. W tym roku jednak z uwagi na ogłoszoną epidemię zostały odwołane. Nie wiadomo, czy w ogóle zostaną zorganizowane.
fot. AO

Targi Pracy i Edukacji na dobre wpisały się w kalendarz powiatowych imprez i spotkań. Były okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej szkół i uczelni wyższych, zarówno z miast położonych bliżej, jak i z większych ośrodków (Olsztyn, Warszawa). Prezentowały się na nich także firmy, a wiele z nich miało wówczas gotowe oferty pracy dla osób zainteresowanych. Niestety, w tym roku targi zostały odwołane. Choć wszystko było już przygotowane, epidemia przerwała cykl wielu imprez i przedsięwzięcie się nie odbyło. I nie wiadomo, czy w ogóle się odbędzie. W cieniu zapowiadanej na jesień kolejnej fali epidemii, w sytuacji, kiedy nie wiadomo, czy zacznie się i jak długo potrwa nauczanie w szkołach (czy będzie normalnie czy zdalnie, a może w sposób dowolny dla dyrektorów szkół) nic nie jest już pewne.

Jak mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie Joanna Hajdas, temat ten jest dość często poruszany w rozmowach między dyrektorami okolicznych placówek pośrednictwa pracy. – Należałoby podjąć jakieś działania, bo nie wystarczy sama praca z pracodawcami i bezrobotnymi przez telefon – uważa szefowa PUP. Jej zdaniem kontakt telefoniczny może być jedynie uzupełnieniem codziennej pracy. – A my nie jesteśmy wirtualnym urzędem, nasza praca polega na bezpośredniej pracy z konkretnym klientem – podkreśla Hajdas.

Nie wiadomo jednak, czy uda się przygotować targi w najbliższym czasie. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.