Informacje

TECHNIKUM WALCZY O TYTUŁ AMBASADORA PE

Żuromiński Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych walczy o tytuł ambasadora Parlamentu Europejskiego. Projekt ma zbudować sieć szkół współpracujących z PE.

W tym roku szkolnym technikum przystąpiło do programu „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego” (EPAS – European Parliament Ambassador School) w edycji 2020/2021. Inicjatywa EPAS skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół średnich ogólnokształcących oraz zawodowych i ma na celu tworzenie sieci placówek współpracujących z Parlamentem Europejskim, a także z biurami PE. Program służy propagowaniu wiedzy na temat europejskiej demokracji parlamentarnej i europejskich wartości obywatelskich. W Polsce EPAS działa już od pięciu lat i skupia blisko 60 szkół z różnych regionów kraju.

Jak funkcjonuje program EPAS?

Szkoła deklarująca udział w programie wyznacza nauczycieli („starszych ambasadorów”), którzy tworzą grupę projektową złożoną z kilku uczniów („młodszych ambasadorów”). Starszymi ambasadorami w ZST-Z zostali Marcin Krasiński, Magdalena Kalkowska oraz Paweł Marcinkowski. Starsi i młodsi ambasadorowie mają wspólnie do zrealizowania kilka zadań związanych z propagowaniem wiedzy o PE i UE (chodzi m.in. o założenie szkolnego punktu informacyjnego, wykorzystanie materiałów dydaktycznych, zorganizowanie obchodów Dnia Europy czy działania online). W realizacji projektu ambasadorów wspiera Biuro Parlamentu Europejskiego.

Ta spośród szkół uczestniczących w projekcie, która z sukcesem zakończy swój udział w programie, uzyska tytuł „Szkoły-Ambasadora Parlamentu Europejskiego” oraz tablicę pamiątkową do umieszczenia na ścianie budynku szkoły.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.