Informacje

TECHNIKUM ZACZĘŁO SEZON STUDNIÓWKOWY

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” – pisała w wierszu Wisława Szymborska. Nie zdarzy się też drugi raz studniówka – jedyny bal w życiu młodzieży, który symbolicznie otwiera im drzwi do dorosłości. Po miesiącach przygotowań tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie swój studniówkowy bal, przygotowany przez rodziców we współpracy z wychowawcami, rozpoczęli 14 stycznia, punktualnie o godzinie 18.00, w sali bankietowej „Atmosfera” w Żurominie.
fot. Mateusz Wydra

Po powitaniu wszystkich zebranych przez Dyrektora Szkoły, Pana Wojciecha Smolińskiego, życzenia skierowane przez Starostę Żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego przeczytała Pani Wicedyrektor Ewa Janulewska.

Przemawiając do uczniów Pan Dyrektor podkreślił, że młodość ma swoje prawa, ale należy, z nich korzystać z rozwagą i rozsądkiem. Przypomniał, że już wiosną czwartoklasiści zakończą naukę w szkole, którą kilka lat temu wybrali, a potem przed nimi pierwsze wielkie wyzwanie- matura, oby zdana pomyślnie i dalej dorosłe, samodzielne życie.

Życzył uczniom, by postępowali zgodnie ze słowami Paula Coelho, który powiedział, że „świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełnić swoje marzenia”.

– Starajcie się robić to jak najlepiej. Wszystko jest w waszych rękach. To od waszych ambicji, chęci i rozsądku zależy, w jakim miejscu znajdziecie się za kilka lat – mówił Wojciech Smoliński.

Pan Dyrektor podkreślił, że już niebawem rola nauczycieli w życiu młodzieży się skończy, że odejdą oni w przeszłość, co jest przecież nieuniknione.

– Wyrażamy głęboką nadzieję, że wartości, które staraliśmy się wam przekazać, pomogą Wam w dorosłym życiu – zaznaczył.

Chwilę później młodzież dziękowała swoim wychowawcom – Ewie Pietrzak, Beacie Gronkiewicz, Katarzynie Machulskiej i Robertowi Lemańskiemu – za trud edukacji i za wspieranie ich w kilkuletnim rozwoju osobistym.

– Za serce, uśmiech, za dobre słowo, za zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwały, gdy wszystko dobrze szło. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy, za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy na was liczyć – dziękowali reprezentanci klas, wręczając im piękne kwiaty, będące wyrazem tejże wdzięczności.

Żeby tradycji stało się zadość, po słowach „Poloneza czas zacząć”, wypowiedzianych przez dyrektora szkoły, młodzież zaprezentowała piękny układ taneczny, którego uczyli się pod kierunkiem Pani Grażyny Piłat.

A potem już tańce i wesoła zabawa trwały do białego rana. Za kilka, kilkanaście lat wspomnieniem tego będą piękne zdjęcia i nagranie.

Teraz zaś czas intensywnego przygotowywania się do egzaminu maturalnego. Życzymy im powodzenia!

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.