Wydarzenia

TANECZNE WIDOWISKO W ŻUROMINIE

250 uczestników 15 stycznia wzięło udział w turnieju tańca, którego organizatorem byli sieć Szkół Tańca ArtDance oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie. Tancerze zmagali się na parkiecie hali sportowej przy LO.

W połowie stycznia w hali sportowej w Żurominie odbył się ogólnopolski turniej organizowany przez sieć Szkół Tańca ArtDance  działającą od kilku lat na terenie Żuromina oraz Starostwo Powiatowe. To już druga tego typu impreza na terenie Żurominie ale pierwsza o tak wysokim poziomie rywalizacji. Łącznie przez cały dzień rywalizowało ponad 250 uczestników z całego kraju w tym tancerze z Warszawy, Bydgoszczy, Tczewa, Torunia, Białegostoku, Elbląga, Łomży oraz wielu innych Polskich Miast. Turniej podzielony był na trzy bloki taneczne ze względu na limity pandemiczne.

Występowali na nich nawet bardzo młodzi zawodnicy, na parkiecie nie brakowało tancerzy od 5 roku życia. O godzinie 18:00 rozpoczął się najbardziej prestiżowy blok taneczny, którym była Gala Wieczorna, gdzie publiczność mogła podziwiać tancerzy bardzo wysokich klas, w tym klasy sportu wyczynowego standardowego i latynoamerykańskiego.

Pary oceniała komisja sędziowska, która wyłaniała zwycięzców każdej z 28 kategorii. Dyrektor sieci Szkół Tańca ArtDance Adrian Kowalski wyraził w podziękowaniach dla sponsorów wydarzenia słowa uznania. Przede wszystkim za poparcie wydarzenia, które łączy w sobie piękno artystyczne z rywalizacją sportową na najwyższym poziomie a doznania wizualne publiczności pozostają na długo w pamięci. Tego typu wydarzenie to niewątpliwie kluczowa składowa  w dążeniu do rozwoju pasji wśród dzieci i młodzieży oraz wychowania w duchu sportu, dlatego też zarówno starostowie Jerzy Rzymowski i Ireneusz Rejmus wspólnie z dyrektorem ArtDance Adrianem Kowalskim zapowiedzieli kolejna edycję turnieju.

Kacper Czerwiński

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Fajnie, że coś się dzieje. Szkoda że informacja o imprezie nie była nigdzie dostępna. Może była niedostępna dla publiczności ?

    • Witam, informacja była dostępna stronie fb Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz stronie internetowej Starostwa Powiatowego, ponadto była udostępniona na stronie szkoły tańca ArtDance