TRAKUL DAŁ ZWYCIĘSTWO ŚWITOWI

Bramka Rafała Trakula z 68 minuty spotkania zapewniła trzy punkty Świtowi Staroźreby. Wkra Żuromin wróciła bez punktów. „Zielono-czerwoni” ten mecz grali w dużym osłabieniu. Wyraźnie dało się dostrzec te braki na polu gry.
Za kartki musiał pauzować lider ekipy z Żeromskiego – Tomasz Kamiński (pierwszy z lewej)

Wkra Żuromin do spotkania ze Świtem przystępowała osłabiona. W kolejnym pojedynku już zabrakło doświadczonego środkowego defensora Adriana Bieńkowskiego, a za kartki musiał pauzować lider ekipy z Żeromskiego – Tomasz Kamiński. Kamiński to lider środka pola, który potrafi także w ważnym momencie zdobyć gola. Niestety, jego brak był bardzo wyraźny w tym spotkaniu.

Pojedynek mógł zakończyć się remisem, ale ostatecznie to gospodarze zrobili więcej, żeby zaliczyć na swoim koncie kolejne trzy punkty. Już w trzeciej minucie byli blisko otwarcia wyniku meczu, ale jeden z ofensywnych graczy nie sięgnął futbolówki po ponowionym dośrodkowaniu w pole karne. W 40 minucie żurominian uratowała natomiast poprzeczka. Najważniejsza akcja spotkania miała miejsce w 68 minucie gry. Wtedy to piłkę w polu karnym otrzymał Rafał Trakul, zwiódł obrońcę, przełożył piłkę na lewą nogę i strzałem w długi róg bramki nie dał szans Ambrochowiczowi. Golkiper Wkry wprawdzie wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał odbić piłki.

Wkra znakomitą szansę miała jeszcze przy stanie 0:0. W drugiej połowie wyszła z groźnym konratakiem, a płaskie dośrodkowanie Narewskiego w kierunku Śmigrodzkiego w ostatniej chwili przeciął obrońca. W innym wypadku skrzydłowy mógłby wpakować piłkę do bramki. W samej końcówce również dość mocno zakotłowało się pod bramką Świtu, ale Wkra ostatecznie nie oddała strzału na bramkę. Nowackiemu kąt skrócił bramkarz, dlatego ten nieco wygonił się ze światła bramki i dośrodkował.

Świt Staroźreby – Wkra Żuromin 1:0 (0:0)

Bramka: Trakul 68 min

Skład: Ambrochowicz – Kosiński, Barski, Żelazny, Kułaga, Rzepkowski, Klepczyński, Karolewski, Laskowski (Stopczyński), Śmigrodzki, Narewski (Nowacki)

Żyrardowianka Żyrardów – Mławianka Mława 1:4

Hutnik Warszawa – KS CK Troszyn 4:1

Huragan Wołomin – Bzura Chodaków 3:0 (wo)

Makowianka Maków – Kasztelan Sierpc 3:0 (wo)

Nadnarwianka Pułtusk – Wisła II Płock 0:1