Sport

TRENINGI TAK, ALE NA SPARINGI NIE MA ZGODY

Rządowy plan odmrażania polskiego sportu umożliwił treningi w grupach. Kluby mogą trenować w pełnych składach. Zabronione są jednak mecze sparingowe.
Komisja Medyczna PZPN wydała zakaz rozgrywania sparingów
Autor zdjęcia: MO

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała piłkarskie plany w rozgrywkach wojewódzkich i regionalnych. Choć Mazowiecki Związek Piłki Nożnej jeszcze ostatecznej uchwały o zakończeniu rozgrywek nie podjął, to piłkarze z niższych lig sezonu 2019/2020 nie dokończą. Na rozgrywki IV ligi, a także Ligi Okręgowej, Klasy A oraz Klasy B kibice będą musieli czekać do rozpoczęcia sezonu 2020/2021.
Zgodnie z założeniami rządowego planu odmrażania polskiego sportu dozwolone są już treningi w grupach. Od poniedziałku 18 maja można trenować na pełnowymiarowych boiskach nawet w liczbie 22 osób. To oznacza, że kluby piłkarskie mogą wrócić do zajęć i przygotowywać się do przyszłosezonowych rozgrywek.
Nie oznacza to jednak pełnego powrotu do normalności. W obecnej sytuacji nie można rozgrywać meczy towarzyskich. Komisja Medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała wyraźny zakaz rozgrywania sparingów.
– Jednym z założeń wdrożonej izolacji sportowej jest ograniczenie do minimum możliwości zakażenia zawodników i członków sztabów szkoleniowych wirusem COVID-19. Zasadnym jest zatem ograniczenie liczby rozgrywanych meczów i kontaktu z innymi drużynami wyłącznie do spotkań w ramach oficjalnych rozgrywek Ekstraklasy, 1. i 2. Ligi. – tłumaczy Komisja Medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Według komisji przyjęcie innego założenia oznaczałoby wzrost ryzyka zakażenia. To, w ocenie komisji, mogłoby skutkować niepowodzeniem planu dokończenia rozgrywek w sezonie 2019/2020.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.