TROSZYN ZA MOCNY, WKRA BEZ PUNKTU

KS CK Troszyn już w 1. minucie wyszedł na prowadzenie i nie oddał zwycięstwa. Wkra Żuromin po raz ósmy w sezonie doznała porażki.

Po wysokiej porażce na własnym obiekcie żuromińska Wkra udała się na wyjazdowe spotkanie. W ramach 14. kolejki forBET IV ligi mazowieckiej gracze Jana Ciosa zmierzyli się z KS CK Troszyn. Troszynianie należą do ligowej czołówki, chcą w przyszłym sezonie grać w IV lidze i konsekwentnie realizują plan. Żurominianie mieli bardzo trudne zadanie, żeby zapunktować. Wkra miała niezły plan na ten pojedynek, ale niemal z pierwszym gwizdkiem zawalił się. Już w pierwszej minucie spotkania Marek Koczot musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola dla miejscowych zdobył Dominik Dzwonkowski. Żurominianie musieli gonić rywala, a na to zabrakło im argumentów. Choć kilka okazji do zdobycia bramki było to brakowało precyzji. Gospodarze natomiast w drugiej połowie wykorzystali niefrasobliwość żurominian. Najpierw Marcin Świderski wykorzystał rzut karny, a później jeden z rezerwowych – Dawid Kałek ustalił wynik na 3:0.

Sytuacja Wkry w ligowej tabeli pogarsza się. W najbliższy weekend będzie jednak szansa podreperować konto punktowe. Wkra zmierzy się z Narwią Ostrołęka. Zwycięstwo pozwoli myśleć o miejscu gwarantującym grę w przyszłym sezonie w IV lidze, porażka sprawi, że Jan Cios i spółka będą mieli do rywali już sześć punktów straty.

KS CK Troszyn – Wkra Żuromin 3:0 (1:0)

Bramki: Dzwonkowski 1 min, Świderski (k),

Ząbkovia Ząbki – Sokół Serock 4:2

MKS Przasnysz – Makowianka Maków Maz. 2:1

AP Marcovia Marki – Drukarz Warszawa 3:2

Żbik Nasielsk – Hutnik Warszawa 0:2

Wisła II Płock – Stoczniowiec Płock 5:0

Świt Staroźreby – Unia Warszawa 2:0