Na sygnale

TRUDNE WARUNKI NA DROGACH. POLICJA APELUJE O OSTROŻNĄ JAZDĘ

Od kilku dni na drogach powiatu żuromińskiego panują trudne warunki jazdy. Opady śniegu, minusowe temperatury spowodowały, że drogi stały się śliskie, a zarazem niebezpieczne dla kierujących pojazdami i pieszych.

Zimą warunki drogowe są trudniejsze niż zwykle. Wymagają od kierujących rozwagi i umiejętności prowadzenia pojazdu. Kierowcy muszą się zmagać ze słabą widocznością spowodowaną przez mgły czy opad śniegu, który po intensywnych opadach potrafi zalegać na drogach tworząc śliską taflę lodu, do tego dochodzi szybciej zapadający zmrok.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 15 grudnia w miejscowości Siemcichy (gm. Lutocin), gdzie zderzyły się dwa samochody. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Skończyło się na uszkodzeniach pojazdów.

-Kierujący osobowym VW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w konsekwencji  uderzył w jadącego z kierunku przeciwnego dostawczaka. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem – podaje rzecznik policji, asp. Tomasz Łopiński.

Policjanci przypominają, by jeździć ostrożnie i myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych uczestnikach ruchu drogowego. Dlatego warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie i zdrowo dotrzeć do miejsca docelowego.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.